השכרת מנופים

בארץ ישראל כמו בכל מדינות העולם קיימים מרכזי מסחר וגורדי שחקים, אפשר לראות למשל איך תל אביב שינתה את המבנה האורבאני שלה במשך השנים, מבנייה נמוכה של בתים דו קומתיים למגדלים גבוהים ורחבים עם חנויות תת קרקעיות. הבניה הזו לא הייתה יכולה להתקיים ללא הציוד החדיש וכמובן ללא המנופים שכיום יכולים לעלות לגבהים ולסחוב משקל כבד מאוד של יותר מ-100 טון ואפילו יותר.

ככל שהבנייה נהיית צפופה יותר וגבוהה יותר, קיים הצורך בשירותים רחבים של הובלה והנפה. היום אין בניין חדש בתהליכי בנייה שקבלניו עובדים ללא מנופים מתקדמים. במאמר זה נסקור את נושא השכרת מנופים ואת סוגי המנופים הנפוצים ביותר בארצנו.

השכרת מנופים – סוגים:

מנופים חיוניים מאוד לבנייה לגובה, להובלות של מסעות כבדים, לשינוע ואף לביצוע פעולות תחזוקה שונות במפעלים. Kanken No 2 כיום יש חברות הרוכשות מנופים מיוחדים בכדי להשכיר אותם לקבלנים, למפעלים חקלאיים או אנשים פרטיים. קיימים כמה סוגי מנופים שכל אחד מהם משמש לפעולות שונות, חלקם מצטיינים בהרמה וגם הנפה, חלקם ביכולתם לתמרן במקומות צרים. חלקם מופעלים על ידי אדם וחלקם מופעלים על ידי מחשב, לכל מנוף יש את היתרונות שלו וכל מנוף משמש לעבודות שונות ומגוונות.

השכרת מנוף חוליות:

מנופי חוליות הם סוג המנופים הנפוץ ביותר באתרי בניה, ושמו מעיד על יכולותיו. מנוף חוליות בנוי חוליות חוליות הוא יכול להגיע לגובה רב. החיסרון העיקרי במנוף מסוג טמון בפירוק ובהרכבה, כל חוליה כבדה מאוד מה שמקשה על תהליך ההרכבה והפרוק. השכרת מנוף מסוג זה היא השכרה לכמה חודשים ויותר.

השכרת מנוף טלסקופי:

המנוף הטלסקופי נקרא כך כיוון שמבנהו מזכיר את הצורה של הטלסקופ הבנוי מצינורות המוכנסים אחד בתוך השני. הוא קל מאוד להרכבה ולפירוק בניגוד למנוף החוליות, אך המגבלה העיקרית שלו טמונה בגבהים אליהם הוא יכול להגיע. בדרך כלל השכרת מנוף זה משמשת לבנייה נמוכה בה לא נדרש להרים ציוד כבד מאוד.

השכרת מנוף הידראולי:

השכרת מנופים הללו הם הנפוצים ביותר. Kånken Rucksäcke הם לא המנופים שאנו מכירים מאתרי הבניה, אלו מנופים ניידים המורכבים על גב המשאית. Fjällräven Rucksäcke ביכולתם להגיע לגובה רב בעזרת שיטת הזרועות. Kånken Rucksäcke מנוף זה פועל בצורה של אנטנה או בצורה של טלסקופ, בו זרוע אחת מוכנסת בתוך השנייה וכך אנו יכולים להגיע לגובה הרצוי. fjallraven kanken bag הוא קל מאוד לתפעול ולכן זה אחד מסוגי השכרת מנופים הנפוצים ביותר.

השכרת המנוף הנפוץ מצריך פיקוח

גם כשאנו מבררים על השכרת מנופים ניידים המורכבים על משאיות, זה לא אומר שכל אחד יכול לתפעל את המנוף הזה. Fjallraven Kanken mini גם בתפעול מנוף זה חייבם אישורים מיוחדים והסמכות על אחת כמה וכמה עם מנוף 100 טון. שכן כאשר אנו מרימים לגובה ציוד כבד, עבודה מאוד מורכבת ובעיתית, אנו עלולים לסכן את עצמנו ואת הסביבה שלנו.